Strona główna
Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 ze wsparciem technicznym do 2014 roku
01.03.2010.

Użytkownicy pracujący na systemie operacyjnym Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 powinni przygotować się do zainstalowania trzeciego dodatku serwisowego lub przejścia na Windows 7. W ten sposób możliwe będzie przedłużenie wsparcia technicznego, które w przypadku systemu Windows XP z dodatkiem SP 3 potrwa aż do 2014 roku.

13 lipca br. zakończy się wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows XP z Service Pack 2. Począwszy od kolejnego dnia użytkownicy tej wersji systemu przestaną otrzymywać regularne aktualizacje i mogą być narażeni na ataki ze strony złośliwego oprogramowania. Microsoft rekomenduje użytkownikom pracującym na systemie Windows XP zainstalowanie dodatku Service Pack 3 oraz przeglądarki Internet Explorer 8. Pozwoli to na kontynuowanie bezpiecznej pracy na komputerze do 2014 roku.

Alternatywnym rozwiązaniem jest migracja do najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoft, czyli do Windows 7.

Przechodząc do Windows 7 użytkownicy komputerów osobistych będą mogli doświadczyć wyjątkowej przygody w pracy z komputerem. Windows 7 jest łatwy w obsłudze i czyni komputer prostym narzędziem do pracy oraz zabawy. Windows 7 z ósmą wersją przeglądarki internetowej Internet Explorer oferuje najnowocześniejsze zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem oraz kradzieżą danych osobistych.

Service Pack 3 dla systemu operacyjnego Windows XP jest dostępny do pobrania pod tym adresem.

Przeglądarkę Internet Explorer 8 dla systemu Windows XP można pobrać pod tym adresem.

 

Źródło: Microsoft - informacja prasowa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »