Strona główna
Zgodność Microsoft Dynamics AX 2009 z ustawą o rachunkowości potwierdzona certyfikatem
28.12.2009.
Renomowana firma audytorska BDO Sp. z o.o. przeprowadziła badanie zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem - Microsoft Dynamics AX2009, pod kątem jego zgodności z Ustawą o Rachunkowości z dnia 29 września 1994 z późniejszymi zmianami.

Microsoft Dynamics AX 2009, najnowsza wersja zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie firmy Microsoft, został odznaczony certyfikatem przez firmę audytorsko doradczą BDO. Tak w Polsce jak i na całym świecie, BDO specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm z wysokimi wymaganiami co do standardów rachunkowości. BDO oferuje specjalistyczne usługi audytu i doradztwa informatycznego, w tym m. in. wdrożeń i audytu oprogramowania, a także szkoleń w zakresie wykorzystania zintegrowanych systemów informatycznych. BDO jest firmą audytorsko-doradczą o największym doświadczeniu w obsłudze spółek giełdowych w Polsce.

BDO przeprowadziła badanie Dynamics AX 2009 pod kątem zgodności z Ustawą o Rachunkowości.

"System Microsoft Dynamics AX 2009 spełnia wymogi stawiane zintegrowanym systemom przez „Ustawę o Rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. z późniejszymi zmianami. Nasz certyfikat jest świadectwem wysokiej jakości produktu i dostosowania systemu do wymogów rachunkowości w Polsce. Jest to znakomite narzędzie wspierające zarządzanie finansami i rachunkowości dużych przedsiębiorstw i instytucji - powiedział Piotr Gracz, Dyrektor Departamentu Outsourcingu BDO.

Nowy produkt firmy Microsoft okazał się w pełni zgodny ze znowelizowanym przepisami prawnymi.

"Otrzymanie tego certyfikatu jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Certyfikat wydany przez niezależną firmę audytorską potwierdza jakość nowego systemu i jego użyteczność dla naszych klientów, a dla nas samych jest świadectwem, że wysiłek, jaki włożyliśmy w pracę nad polską wersją systemu Microsoft Dynamics AX 2009 został doceniony przez ekspertów" – mówi Janusz Małgorzaciak, dyrektor działu wsparcia sprzedaży rozwiązań ERP Microsoft Dynamics w Microsoft.

Otrzymany certyfikat potwierdza, że system Microsoft Dynamics AX 2009 jest nie tylko kompleksową aplikacją wspierającą procesy zarządzania kluczowymi procesami biznesowymi, pozwalającym zwiększyć efektywności firmy, a także wspiera procesy związane z zarządzaniem ryzykiem podatkowym i rachunkowym.

"Microsoft Dynamics AX2009 jest systemem spełniającym międzynarodowe standardy rachunkowości i prawa podatkowego. Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zgodność systemu z Ustawą o Rachunkowości z 1994r z późniejszymi zmianami, miało dla nas znaczenie priorytetowe. Potwierdza bowiem konsekwencję w realizacji strategii Microsoft względem rozwoju światowej klasy aplikacji biznesowych dopasowanych do wymogów lokalnego systemu prawnego" – tłumaczy Janusz Małgorzaciak.

Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP Microsoft Dynamics AX 2009 firmy, chcące samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe, nie muszą już korzystać z wielu kosztownych i skomplikowanych programów finansowo-księgowych. Oszczędzają zarówno na zakupie specjalistycznego oprogramowania, jak i kosztownych szkoleniach dla pracowników korzystających z rozwiązania.

Microsoft Dynamics AX 2009 pozwala prowadzić księgowość w sposób wygodny i efektywny, a przede wszystkim zgodny z przepisami. Program zawiera następujące zintegrowane obszary:

- Księga główna
- Rozrachunki z odbiorcami i dostawcami
- Bank
- Środki trwałe
- Rachunek kosztów
- Konsolidacja

Microsoft Dynamics AX2009 pozwala szybko i łatwo dokonywać prawidłowych rozliczeń podatkowych, przeprowadzać zestawienia i analizy finansowe, generować raporty, monitorować wpłaty, wypłaty i salda bankowe, konfigurować harmonogramy płatności i rabaty dla odbiorców, konsolidować konta z oddziałami oraz centrami dystrybucji bez względu na ich lokalizację, a także wykonywać szereg innych czynności. System pozwala zwiększyć efektywność operacji finansowych, analizować koszty związane z działalnością firmy, a także planować i obliczać przyszłe koszty na podstawie budżetów i prognoz. Co ważne, użytkownik ma dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich informacji finansowych i biznesowych z różnych obszarów funkcjonalnych przedsiębiorstwa. Służby finansowo-księgowe organizacji dzięki wykorzystaniu zintegrowanego systemu ERP – Microsoft Dynamics AX2009, mogą natychmiast dotrzeć do danych źródłowych wymaganych podczas audytu czy kontroli skarbowej.

Dużym udogodnieniem dla pracowników działów finansowych jest płynna integracja Dynamics AX 2009 z Microsoft Office Excel, powszechnie stosowaną pomocniczą w księgowości aplikacją biurową. Eksport danych z Dynamics AX2009 do Microsoft Office Excel odbywa się automatycznie przy wykorzystaniu ikonek "Microsoft Office Excel" w Dynamics AX. Import danych z Microsoft Office Excel do Dynamics AX2009 odbywa się również automatycznie przy wykorzystaniu szablonów importu danych.

Więcej o systemie o nowym systemie Microsoft Dynamics na stronie http://www.microsoft.com/poland/dynamics/ax/product/overview.mspx

Źródło: Microsoft
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »